رشد ارزش قراردادهای نفت و گاز به ۴۲ میلیارد دلار

اقتصادگردان– شرکت گلوبال دیتا در گزارش اخیری اعلام کرد این رقم ۷۹ درصد در مقایسه با ارزش قراردادهای سه ماهه نخست سال میلادی جاری رشد نشان می‌دهد.

طبق ارزیابی‌های شرکت گلوبال دیتا، ارزش قراردادهای بخش نفت و گاز جهان در سه ماهه نخست امسال به ۲۳.۴ میلیارد دلار رسید. در سه ماهه دوم چندین قرارداد مهندسی، تامین و ساخت برای پروژه‌های LNG ارزش مجموع قراردادهای نفت و گاز را تقریبا دو برابر کرد.

برخی از این قراردادهای بزرگ شامل توافق ۹.۵۷ میلیارد دلاری شرکت “بچتل” با “تکست دیکید” برای پروژه LNG ریوگرانده در تگزاس بود و همچنین یک جوینت ونچر میان مک درموت، سایپم و چیودا قراردادی به ارزش هشت میلیارد دلار را با شرکت آنادارکو پترولیوم برای توسعه منطقه یک LNG موزامبیک امضا کرد.

بر اساس تحلیل شرکت گلوبال دیتا، از نظر شمار قراردادها در سه ماهه دوم، بخش بالادستی شاهد امضای ۸۵۸ قرارداد بود که ۷۱ درصد از کل قراردادها به شمار آمد در حالی که بخش میان دستی ۲۴۵ قرارداد و پایین دستی/ پتروشیمی ۱۰۰ قرارداد داشتند.

بر اساس گزارش اویل پرایس، درست پس از پایان سه ماهه دوم غول نفتی آرامکوی عربستان سعودی در اوایل ژوییه قراردادهای بزرگی را در بخش بالادستی امضا کرد و ۳۴ قرارداد به ارزش ۱۸ میلیارد دلار برای افزایش ظرفیت تولید نفت دو میدان به میزان ۵۵۰ هزار بشکه در روز و حفظ ظرفیت تولیدش در ۱۲ میلیون بشکه در روز تا اوایل دهه ۲۰۲۰ اعطا کرد.

Yes, It's responsive!
The web was meant to be read, not squished.

Prevent browser wanking and get back to reading.

Developed by Mohammad Arab

Muse Fact