قیمت منطقی برای هر کیلو زعفران، ۱۰ میلیون تومان است

عضو شورای ملی زعفران در مورد قیمت خرید زعفران نو در سال جاری گفت: قیمت خرید هر کیلوگرم زعفران از کشاورزان نباید کمتر از ۱۰ میلیون باشد.

عضو شورای ملی زعفران در مورد قیمت خرید زعفران نو در سال جاری گفت: پیش بینی می‌شود هر کیلوگرم زعفران نو در سال جاری ۶ تا ۸ میلیون خریداری شود در حالی که با توجه به افزایش هزینه تمام شده تولید در سال جاری، قیمت خرید هر کیلوگرم زعفران از کشاورزان نباید کمتر از ۱۰ میلیون باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، علی حسینی با عنوان این مطلب، افزود: زیان ۴ میلیون تومانی در هر کیلوگرم زعفران موجب بی‌رغبتی کشاورزان به تولید می‌شود که برای جلوگیری از آن باید تدبیری اندیشید.

وی قیمت معامله هر کیلوگرم زعفران در بازار داخلی را ۷ تا ۱۲ میلیون تومان تومان عنوان کرد.

وی درباره دلیل کاهش صادرات زعفران در ماه اخیر را تعطیلات تابستانی شرکت‌های اروپایی دانست و گفت: شرکت‌های اروپایی در حال سپری کردن تعطیلات تابستانی خود هستند و هر ساله این امر موجب کاهش مقطعی صادرات زعفران می‌شود.

حسینی تاکید کرد: البته کاهش صادرات زعفران در ۲ تا ۳ ماه آیند نیز ادامه خواهد داشت چراکه در آستانه فصل برداشت محصول هستیم و مشتریان ترجیح می‌دهند منتظر ورود زعفران نو به بازار باشند.

وی با تاکید بر اینکه در مجموع سال خوبی را برای صادرات زعفران طی نکرده‌ایم،‌ اظهار کرد: در سه ماه نخست سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل با کاهش ۱۵ درصدی صادرات زعفران روبه‌رو بوده‌ایم.

این عضو شورای ملی زعفران میزان صادرات زعفران در سه ماهه نخست سال گذشته را بیش از ۵۰ تن عنوان کرد درحالی که در سال‌جاری حداکثر میزان صادرات زعفران کمی بیش از ۴۰ تن بوده است.

حسینی قیمت حال حاضر هر کیلوگرم زعفران ایرانی در بازارجهانی را ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو اعلام کرد.

Yes, It's responsive!
The web was meant to be read, not squished.

Prevent browser wanking and get back to reading.

Developed by Mohammad Arab

Muse Fact